Zimowe strony Białki Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce południowej, zlokalizowany u podnóża Tatr. Co roku podczas ferii zimowych zjeżdżają tu miłośnicy szaleństwa na białym puchu. Dzięki licznym, dobrze przygotowanym trasom zjazdowym, utwardzanym przez ratraki można w Kotelnicy Białczańskiej szaleć na nartach przez kilka dni bez obaw, że trasa zjazdowa nam się znudzi.

W Białce Tatrzańskiej funkcjonuje dobrze rozwinięta alternatywa noclegowa, która zapewnia spokojny wypoczynek w ośrodkach wczasowych o różnym standardzie. Osoby nocujące w Białce mogą liczyć na zakup karnetów narciarskich po preferencyjnych cenach (wyszukaj rabatów – info na meteor-turystyce). Kotelnica Białczańska oferuje kilkanaście tras narciarskich zróżnicowanych pod względem długości i trudności. Wiele z nich posiada sztuczne oświetlenie pozwalające na narciarskie szaleństwo do późnych godzin nocnych. Miejsce dla siebie znajdą tu zarówno wprawieni narciarze jak i osoby zupełnie początkujące. Specjalnie dla tej drugiej grupy osób powstała przy ośrodku szkoła nauki jazdy. Wyszkoleni instruktorzy są w stanie w niedługim czasie zapoznać Cię z podstawami.

Funkcjonują tu również liczne wyciągi – cena tygodniowego karnetu wynosi około 500 złotych. Co ważne, posiadając taki karnet możesz korzystać nie tylko z wyciągów znajdujących się w Białce Tatrzańskiej. Obowiązuje on na terenie całego kompleksu narciarskiego TatrySKI. Dużym udogodnieniem jest możliwość zakupu karnetu przez internet. Jeżeli wolisz tradycyjne metody, to możesz nabyć go na wszystkich stacjach narciarskich w okolicy jak również na lodowisku w Białce Tatrzańskiej. Co ciekawe, kolej linowa funkcjonuje również w sezonie letnim. Po długim szaleństwie na stokach narciarskich możesz odpocząć i smacznie zjeść w jednej z licznych restauracji znajdujących się we wiosce. Jedzenie jest smaczne i zdrowe, a jeżeli wybierzesz lokal oddalony od ścisłego centrum miejscowości, to zapłacisz mniej za posiłek. Wieczory umilą konne kuligi organizowane w świetle pochodni. W szczycie sezonu, zwłaszcza jeżeli dopisują warunki narciarskie, może być problem ze znalezieniem na miejscu wolnej kwatery. Warto o nocleg zadbać wcześniej i zarezerwować go przez internet. Odpowiedni nocleg znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę "noclegi Białka Tatrzańska".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *