Z dziećmi w Skorzęcinie

Położony pomiędzy dwoma jeziorami ośrodek wypoczynkowy w Skorzęcinie to dobre miejsce na wczasy z dziećmi, które zapewni im mnóstwo atrakcji. Wyposażony w rozmaite możliwości spędzenia czasu, bazę gastronomiczną i noclegi [meteor], Skorzęcin pozwoli oderwać się od codzienności i zaczerpnąć świeżego powietrza. Letni kurort w sercu Wielkopolski położony jest wśród lasów, pomiędzy jeziorem Niedzięgiel, gdzie znajduje się duże strzeżone kąpielisko i wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz spokojniejszym jeziorem Białym. Choć z dala od wielkich miast, nie jest odcięty od świata, ponieważ w sezonie wypoczynkowym miejsce to ożywa, oprócz miejsc noclegowych zapewniając liczne rozrywki dla młodszych i starszych.

Na dzieci czeka tu kilka placów zabaw i wesołe miasteczko, a w wakacyjne wieczory trafić można na spektakle dla najmłodszych w amfiteatrze czy też koncerty na plenerowej scenie. Za dnia warto docenić walory plaży – rozległej i płaskiej, z łagodnym zejściem do wody i drobnym piaskiem – która idealnie nadaje się na wakacje z maluchami. Wypożyczyć można też łódkę, kajak czy też rower wodny – popularnością cieszą się modele w kształcie volkswagena garbusa, skorzystać z rejsu statkiem po jeziorze, pograć w piłkę czy pospacerować wśród lasów. Wieczorem do spacerów zachęcają oświetlone alejki oraz molo.

Okolice Skorzęcina sprzyjają również turystyce aktywnej. Możemy wybrać się na wycieczkę pieszą albo własnym lub wypożyczonym rowerem po jednym ze szlaków Powidzkiego Parku Krajobrazowego [wikipedia], w obrębie którego położone są skorzęcińskie jeziora. Kiedy wybieramy się na wczasy z dziećmi, najwygodniej będzie wynająć jeden z domków letniskowych, w których znajdziemy kilka łóżek i aneks kuchenny czy też zatrzymać się w którejś z sąsiednich miejscowości, gdzie znajdziemy gospodarstwa agroturystyczne – wtedy jednak będziemy musieli każdorazowo do plaży pokonywać kilka albo kilkanaście kilometrów. Najwygodniejszą więc opcją są domki, gdzie ani nasze pociechy nie będą przeszkadzać innym, ani np. bawiąca się młodzież nam. Baza noclegowa w Skorzęcinie oferuje także hotele i pensjonaty oraz pola namiotowe, a także główny budynek zarządzanego przez gminny samorząd ośrodka wypoczynkowego, położony tuż nad samą plażą. Stołować możemy się w licznych restauracjach i budkach, oferujących najróżniejsze jedzenie od gofrów, przez pizze i hamburgery, po domowe obiady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *