Wycieczka do rozrywkowego Opola

Od czasu do czasu warto się wybrać na wycieczkę i odwiedzić jakieś bardzo znane miasto w Polsce. Miejsc takich w Polsce nie brakuje, ale bardzo interesującą propozycją jest Opole. To piękne, dosyć duże miasto, leżące na Nizinie Śląskiej nad rzeką Odrą. Jest stolicą województwa opolskiego, liczy sobie bardzo wielu mieszkańców, a przez znane i renomowane Uczelnie Wyższe, które się tu znajdują, w mieście jest też bardzo wielu studentów w różnym wieku.

Miasto jest bardzo malownicze, może się poszczycić wieloma ciekawymi miejscami, jest tu mnóstwo zabytkowych budynków i kościołów. Warty uwagi jest stary zabytkowy rynek, Katedra Świętego Krzyża, Most Groszowy, Wieża Piastowska, czy Opolska Wenecja. Jednak to co głównie skupia uwagę, to liczne imprezy które są tu organizowane. Co roku organizuje się tu Jarmark Świętego Wojciecha, Międzynarodowa Wystawa Kotów, Opolskie Dni Tybetu, czy Opolskie Targi Książek Naukowych. Najbardziej znaną i najchętniej odwiedzaną, jest Opolska Noc Kabaretowa. Na tą imprezę przyjeżdżają do miasta prawdziwe tłumy, dlatego jeśli chce się tu zostać na noc po imprezie, nocleg trzeba sobie zarezerwować z większym wyprzedzeniem. Baza noclegowa Opola jest na szczęście bardzo bogata i oferuje mnóstwo noclegów dla osób przyjezdnych. W mieście są hotele bardzo ekskluzywne i nowoczesne, pokoje w nich są elegancko urządzone, z dużym smakiem i polotem. W każdym jest barek i niezbędne wyposażenie meblowe. W hotelach takich można też skorzystać z różnych dodatkowych atrakcji, jak basen, sauna, centrum SPA, restauracja, kręgielnia itp. Jeśli komuś zależy na niższym standardzie, to może wybrać te położone trochę dalej od centrum. Czym dalej, tym niższa cena, co dla wielu przyjezdnych jest istotną informacją. 

Imprezy opolskie są znane na cały kraj, każdy chce w nich wziąć udział. Dla tych którzy nie mają takiej możliwości, telewizja regionalna i ogólnopolska oferuje transmisje na żywo z najważniejszych wydarzeń w mieście. Warto więc śledzić doniesienia o takich imprezach i wziąć w nich udział, choćby tylko przed telewizorem. A gdyby ktoś chciał pozwiedzać jeszcze inne, równie wartościowe i interesujące miejsca, to przypominamy o ostatnim, o którym pisaliśmy – Licheniu Starym. Każdy zainteresowany znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *