Wakacje nad morzem w Dąbkach – poradnik jak spędzić czas

Każdy turysta lubiący wypoczywać nad morzem stara się co roku znajdować nowe miejsca, do których warto zawitać w wakacyjnym okresie. Do tej grupy na pewno można zaliczyć Dąbki – niedużą wieś w województwie zachodniopomorskim, która mimo braku praw miejskich cały czas się rozwija. Sprzyja to rozwojowi infrastruktury turystycznej: pojawiają się nowe wille oraz pensjonaty, które w Dąbkach stanowią wygodną i stosunkowo niedrogą bazę noclegową dla amatorów nadmorskiego wypoczynku.

Atrakcji turystycznych dla całej rodziny miejscowość oferuje wiele. Chyba każdy turysta decydujący się na spędzenie urlopu nad wodą jest nastawiony przede wszystkim na wielogodzinne plażowanie. W Dąbkach czysta plaża oraz wyjątkowo sprzyjający mikroklimat sprzyjają tej formie wypoczynku. Poza ładną plażą miejscowość może się poszczycić również bardzo korzystnym położeniem geograficznym. Dąbki leżą na mierzei pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Bukowo, które jest jedną z największych atrakcji miejscowości. Nietrudno się domyślić, że wynika to z licznych możliwości jakie daje ten zbiornik wodny. Na jeziorze w sezonie letnim właściwie codziennie można zobaczyć wędkarzy mających możliwość złowienia blisko dwudziestu gatunków ryb. Przy nim działa także przystań, gdzie cumują liczne jachty i żaglówki. Osoby, które nie mają patentu żeglarskiego, lecz mimo to chciałyby się wybrać na wycieczkę, powinny wybrać się w rejs statkiem Milka. Atrakcyjną formą spędzenia czasu może być także wypożyczenie wodnego sprzętu w postaci kajaków, łódek i rowerków wodnych.

Dąbki dają możliwości nie tylko turystom lubiącym wypoczynek nad wodą. Mimo swojego położenia mają wiele do zaoferowania także amatorom długich spacerów oraz jazdy na rowerze. Czekają tam na nich liczne szlaki turystyczne. Decydując się na wyprawę częścią z nich można odbyć bardzo przyjemny spacer po Dąbkach i okolicach. Osoby mające dobrą kondycję mogą się wybrać również na dłuższą przejażdżkę, podczas której na trasie mijać będą między innymi stojący w Darłowie Zamek Książąt Pomorskich. Dąbki – noclegi (Meteor) w różnych kwaterach oferują cały rok, jednak na największe poszukiwania noclegów wycieczkowicze decydują się głównie w sezonie letnim. Przyjeżdżając do Dąbek można zatrzymać się w różnych kwaterach. Osoby lubiące duży komfort powinny wynająć apartament lub pokój w pensjonacie, turyści ceniący wygodę za niższą cenę mają możliwość przenocowania w ośrodku wczasowym czy na polu namiotowym. Niezależnie od preferencji, każdy turysta z łatwością znajdzie obiekt dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *