Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Łagowie

W wielu miastach na terenie Polski można obecnie spacerować ścieżkami przyrodniczo-historycznymi, które zawierają wiele atrakcji turystycznych. Warto takie miejsca odwiedzić, ponieważ może to pozytywnie wpłynąć na poziom wiedzy każdego człowieka. Zainteresowanym osobom polecany jest szczególnie Łagów.

Wyjeżdżając do Łagowa, musimy mieć na uwadze bazę noclegową (Meteor), która jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Łagów oferuje noclegi w hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych (rezerwując noclegi przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Łagów").

W Łagowie do dyspozycji turystów została oddana ścieżka przyrodniczo-historyczna, która nosi nazwę Sokola Góra. Warto się z nią oczywiście bliżej zapoznać, aby dowiedzieć się nieco więcej o okolicznej przyrodzie oraz historii. Długość tej ścieżki nie jest powalająca, ponieważ liczy ona sobie zaledwie 1,5 kilometra. Warto na taki spacer zabrać całą swoją rodzinę, łącznie z dziećmi. Na trasie można ujrzeć najcenniejsze oraz najstarsze zabytki przyrody związane ściśle z Łagowem. Bardzo ważnym miejscem na trasie tej ścieżki jest z pewnością zamek joannitów oraz park zamkowy. Właśnie przy tych miejscach warto się na chwilę zatrzymać i poznać ich ciekawą historię, o której można poczytać na specjalnych tablicach lub też może o niej turystom opowiedzieć przewodnik. Obok ścieżki mieści się natomiast dobrze widoczna dla każdego spacerowicza wieża widokowa, na którą można bez problemu wejść i podziwiać stamtąd panoramę Łagowa oraz okolicznych miasteczek. Jest to niezwykle ciekawa opcja zwłaszcza dla wymagających turystów. W parku zamkowym znajdują się takie pomniki przyrody jak: dęby szypułkowe, klony pospolite czy też świerki pospolite. Przejście tej ścieżki wcale nie jest wymagające i nie zajmie turystom więcej niż godzinę. Udanie się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną w Łagowie to bardzo dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy zaciekawieni są okoliczną przyrodą oraz historią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *