Plaże w Rowach

Nadbałtyckie miejscowości cieszą się sporym powodzeniem wśród Polaków, mimo konkurencji stwarzanej przez kurorty zagraniczne. Ma na to wpływ szereg czynników, takich jak bogata historia i kultura regionu, wspaniała przyroda, chroniona w rezerwatach na wybrzeżu, bliskość gęstych lasów porośniętych starymi drzewami, a przede wszystkim niższe ceny i koszt dojazdu do bazy noclegowej. Kiedyś przyjezdni mogli liczyć tylko na dach nad głową i coś do jedzenia, ale obecnie sytuacja ulega zmianie i coraz bardziej rozwija się infrastruktura gastronomiczna i rozrywkowa w nadmorskich miejscowościach.

Jedną ze wsi, bardzo chętnie odwiedzaną w sezonie, są Rowy, dosyć znane i popularne wśród urlopowiczów. Podobnie jak w każdej miejscowości na wybrzeżu, tu także podstawową atrakcją jest Bałtyk, do którego prowadzi atrakcyjna plaża. W zasadzie w Rowach turyści mogą znaleźć dla siebie dwie plaże, oddzielone od siebie ujściem rzeki Łupawy, w której obowiązuje absolutny zakaz poławiania jakichkolwiek organizmów wodnych. Na obu odcinkach wyznaczono dla plażowiczów kąpieliska, nad którymi latem czuwają ratownicy. Na wysokości wsi plaża zachodnia, na którą prowadzą aż cztery zejścia, pokryta jest piaskiem, jednak oddalając się na zachód spotyka się coraz więcej kamieni, a w końcu dojście do morza staje się zupełnie kamieniste. Nieco otoczaków znajduje się także przy wejściu do wody przy Rowach. Ci, którzy mają grubsze kocyki, nieraz decydują się na plażowanie w tej okolicy, z uwagi na znacznie mniejszą ilość innych wypoczywających.

Na wschód od ujścia Łupawy, plażą, która jest bardziej szeroka i piaszczysta od zachodniej, można dojść do Słowińskiego Parku Narodowego. Trzeba jednak pamiętać, że po drodze trafi się na plażę nudystów. O ile dla niektórych pobyt w takich warunkach będzie wielką atrakcją, inni postarają się uniknąć widoku rzeszy golasów. Tylko jedno zejście z miejscowości prowadzi na tą plażę. Co roku sporo osób przyjeżdża tutaj na wypoczynek (zobacz więcej – Rowy noclegi), Rowy są bowiem idealnym miejscem do plażowania i kąpieli morskich. Znaleźć tu można i kamieniste, i piaszczyste odcinki wybrzeża, strzeżone kąpieliska i plaże nudystów. Warto zażyć tu świeżego powietrza, opalić się w letnim słońcu i zanurzyć w czystej wodzie Bałtyku.

2 thoughts on “Plaże w Rowach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *