Park Etnograficzny Nowego Sącza

Po odwiedzeniu Katowic (Katowice – http://wielkisobieski.pl) postanowiliśmy udać się do sąsiedniego, mniejszego miasta, w którym można skorzystać z wielu atrakcji.

W Nowym Sączu, w dzielnicy Falkowa znajduje się jeden z większych Parków Etnograficznych (Park Etnograficzny – http://muzeum.sacz.pl). Jest to jedno z tych miejsc, które bardzo chętnie odwiedzają turyści, jeśli już zostaną w Nowym Sączu na jakiś czas.
Skansen ten zajmuje powierzchnię około 20 hektarów. Jest więc naprawdę bardzo duży. Możemy podziwiać kilkadziesiąt różnego rodzaju obiektów. Na terenie tego parku znajduje się przepiękna cerkiew, która pochodzi z okolic XVIII wieku. Zlokalizowano tam wiele przedmiotów i obiektów związanych z historią regionu nowosądeckiego. Zobaczymy, z czego dawniej korzystali tutejsi mieszkańcy, a także będziemy mieli możliwość zajrzenia do wnętrza ich domów.

Nowy Sącz jest jak najbardziej miastem godnym uwagi. W okolicy znajduje się masa obiektów, które można już uznać za zabytki. Po obejrzeniu Parku Etnograficznego należy więc zapoznać się z innymi okolicznymi atrakcjami. Szczególnie warto zainteresować się miejscowymi kościołami. Mamy tutaj na przykład kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca, który wybudowano w latach 1906-1908. W jego wnętrzu umiejscowiono chrzcielnicę, która pochodzi z roku 1660 oraz przepiękne rzeźby, pochodzące z wieków XVII i XVIII.

Drugim godnym naszej uwagi kościołem, jest ten św. Kazimierza. Powstał z myślą o uczniach z pobliskich szkół. Budowano go dosyć długo, bo przez lata 1857-1910. Niektórzy nazywają go kaplicą szkolną, choć nie przypomina kaplicy, ponieważ nie jest on zbyt mały. Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza znajduje się w pobliżu tak zwanego „Maślanego Rynku”, na którym możemy zakupić warzywa, owoce i inne produkty bezpośrednio od rolników. Warto robić tu zapasy, ponieważ oprócz znacznie niższych cen niż w sklepach, mamy także pewność, że kupujemy produkty znacznie lepszej jakości.

W mieście znajduje się świetna baza noclegowa. Masa hoteli i moteli – (Nowy Sącz – http://meteor-turystyka.pl) – czeka na turystów przyjeżdżających w ten rejon z całej Polski. Oprócz tego, Nowy Sącz i okoliczne miejscowości oferują noclegi w pensjonatach, a także w świetnych gospodarstwach agroturystycznych. Mamy więc naprawdę ogromny wybór. Jeśli więc chcemy się zatrzymać gdzieś w okolicy, to lokalne hotele powinny być dla nas najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *