Najciekawsze miejsca turystyczne w Łodzi

Łódź to duże, trzecie co do wielkości miasto w Polsce, położone w środkowej części kraju. Choć miejscowość ta znana jest wielu osobom jako miasto przemysłowe, w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit turystyki. Wiele budynków zostało odrestaurowanych a sporo miejsc położonych w centrum miasta całkowicie zmieniło swój wygląd.

Miasto słynie z często organizowanych imprez kulturalnych. Wśród najpopularniejszych można wymienić Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage czy Festiwal Podróży „Exploral Festival”.
Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest miejski ogród zoologiczny. Jest to jeden z największych tego typu ośrodków w Polsce. ZOO jest domem dla przeszło 2300 zwierząt, należących do 379 gatunków. Miejsce to licznie odwiedzane jest przez rodziny z dziećmi oraz miłośników przyrody. Na terenie ogrodu znajduje się ponadto park linowy, mini zoo oraz szereg innych atrakcji.

Rozbudowane miasto sprawia, iż każdy znajdzie tutaj odpowiednie miejsce na nocleg. Łódź to miasto, na terenie którego działają takie znane obiekty jak Hotel Mazowiecki, Ambasador Centrum czy Hotel Światowit. Są to ekskluzywne, 4-gwiazdkowe i 3-gwiazdkowe obiekty, które są godne polecenia klientowi biznesowemu. Osoby poszukujące bardziej ekonomicznych rozwiązań, mogą liczyć na bogatą ofertę pensjonatów oraz moteli, zlokalizowanych na terenie całej aglomeracji.
Wśród najciekawszych zabytków architektonicznych miasta szczególne miejsce zajmuje ulica Piotrowska. Jest to jeden z najdłuższych deptaków Europy, ciągnący się na długość przeszło 4 kilometrów. Znajdziemy tu takie znane obiekty, jak archikatedra Św. Stanisława Kostki czy Biała Fabryka Ludwika Geyera. Ten i inne budynki przemysłowe, zbudowane w I połowie XIX wieku, stanowią przykład wyjątkowej architektury przemysłowej miasta. Obiekty te często odwiedzane są przez zagranicznych turystów, poszukujących informacji na temat dawnej Europy.
W Łodzi znajdują się ponadto obiekty, mające na celu promowanie fizyki, biologii, chemii oraz innych dziedzin nauki. Interaktywne Experymentarium jest zlokalizowane na terenie Manufaktury. Wśród licznych atrakcji tego miejsca dużą popularnością cieszy się kącik logiczny. Odwiedzając miasto w sezonie wakacyjnym, skorzystamy z wielu przygotowanych atrakcji oraz specjalnych wydarzeń kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *