Kąty Rybackie – niewielkie lecz ciekawe

Poszukując miejscowości odpowiedniej na krótki weekendowy wypad, bądź też dłuższe wczasy nad polskim morzem, można natknąć się na mało znaną, jednak przepiękną, malowniczą i ciekawą miejscowość, jaką są Kąty Rybackie. Nie wiele osób o nich słyszało, jednakże zdecydowana większość turystów, którzy odwiedzili już tą byłą osadę rybacką z entuzjazmem deklaruje chęć powrotu do niej.

Miejscowość jest coraz chętniej odwiedzana i ściąga w okresie letnim setki turystów z całej Polski. W okresie przekształcania się miejscowości z osady rybackiej w miejscowość turystyczno-wypoczynkową rozbudowała się w niej, ciągle ulepszana infrastruktura turystyczna, oraz pokaźna oferta noclegowa. Wieś mimo, że nie jest wielka, a liczba jej stałych mieszkańców wynosi około 800 osób – ma wiele do zaoferowania.

Kąty Rybackie zabytków właściwie nie posiadają, jednak posiadają kościół p. w. św. Marka, wybudowany w latach 90., XX wieku. Jest idealnie wpasowany w otoczenie, znalazły się w nim elementy statku i kutra rybackiego, a całokształt już na pierwszy rzut oka przypomina o tym, że znajdujemy się na pomorzu. Znajduje się tu także Rezerwat Ornitologiczny, który jest największą w Europie ostoją kormorana czarnego, a jego początki sięgają 1957 roku. Kąty są dosyć starą miejscowością, pierwsze wzmianki o jej istnieniu pochodzą z XVII wieku, w pewnym okresie miejscowość administracyjnie przynależała do Wolnego Miasta Gdańska, a obecna nazwa miejscowości została zatwierdzona dużo później.

Wieś jest położona na Mierzei Wiślanej, z jednej strony oblewa ją Morze Bałtyckie, a z drugiej Zalew Wiślany, co stwarza idealne warunki do uprawiania żeglugi, oraz innych sportów wodnych, jak kitesurfing, czy windsurfing, których szkółka znajduje się w oddalonej zaledwie 15 kilometrów Krynicy Morskiej. Tam warta zobaczenia jest także popularna latarnia morska. Kąty Rybackie i okolice są z całą pewnością wartą uwagi alternatywą spędzenia letniego urlopu jak i wolnego weekendu. Posiadają wiele na prawdę ciekawych atrakcji, oraz dobrze rozwiniętą bazę noclegową, składającą się z wielu hoteli, pensjonatów i domów wypoczynkowych, w których goście są obsługiwani przez doświadczony personel. Bliskość miasta Sztutowa, Gdańska i Krynicy Morskiej to dodatkowy atut – w miastach można zobaczyć bardzo wartościowe zabytki, ważne dla dziejów Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *