Dźwirzyno – atrakcje

W miejscowości Dźwirzyno w okresie wakacyjnym odbywa się wiele imprez, między innymi koncerty, występy kabaretów czy imprezy sportowe. Znajduje się tam również wiele możliwości noclegowych dla każdego turysty. W niedalekiej okolicy znajduje się miasto Kołobrzeg, które jest zarówno ośrodkiem uzdrowiskowym ze względu na źródła wody mineralnej czy pokłady borowiny jak i centrum kulturalnym – w okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty znanych artystów. Postawione jest tam również molo i promenada. W Kołobrzegu ulokowana jest także najbliższa Dźwirzyna latarnia morska. W ujściu kanału łączącego jezioro Resko Przymorskie z Morzem Bałtyckim istnieje stały obwód ochronny, w którym obowiązuje zakaz połowu organizmów morskich. Natomiast w morskich wodach wewnętrznych w granicach portu Dźwirzyno obowiązuje okresowy obwód ochronny dla troci wędrownej i łososia. Z przystani można się również wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym.

Na uwagę zasługuje między innymi dom mieszkalny/pensjonat zlokalizowany przy ulicy Wyzwolenia 7. Zachowały się w nim ceglane ramki dookoła okien oraz zaznaczony gzyms pomiędzy kondygnacjami. Zostając na dłuższy czas w tej miejscowości warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Ośrodek Wczasowy Marysieńka. Jest on położony w Dźwirzynie przy ulicy Piastowskiej. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym plasuje się na siedemdziesiąt złotych natomiast za pobyt w pokoju dwuosobowym zapłacimy sto pięć złotych.

W przypadku gdy zdecydujemy się na nocleg w Dźwirzynie w domku letniskowym to będziemy musieli zapłacić od osiemdziesięciu złotych do stu osiemdziesięciu złotych za domek. W każdym z oferowanych pokoi znajduje się wyposażony aneks kuchenny, łazienka oraz telewizor. W skład domku letniskowego wchodzi między innymi dwa pokoje, łazienka oraz telewizor. Warto wiedzieć, iż na terenie, na którym zlokalizowany jest obiekt znajduje się bezpłatny parking. Specjalnie dla najmłodszych gości przygotowano plac zabaw. Odległość do morza z owego obiektu to zaledwie trzysta metrów a do jeziora ta odległość wynosi tysiąc pięćset metrów. W wakacje miejscowość ta jest oblegana przez turystów. Znajduje się w niej mnóstwo kilka ośrodków sanatoryjnych, kolonijnych i rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *