Co ciekawego można robić we Władysławowie?

Tuż przy wjeździe na Półwysep Helski znajduje się przepiękna miejscowość – Władysławowo. Miasto jest bardzo popularnym kurortem nadmorskim. Co roku, odwiedzane przez wielu turystów z Polski i zagranicy. Półwysep Helski w okolicy Władysławowa ma najmniejszą szerokość – a mianowicie około 100 metrów. Turyści przyjeżdżający tutaj, aby nieco poplażować, mają do wyboru plaże nad otwartym morzem, a także plaże nad Zatoką Pucką (zobacz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zatoka_Pucka).

Władysławowo posiada dobrze zorganizowaną infrastrukturę turystyczną. Pokaźna baza noclegowa, liczne punkty gastronomiczne oraz morze atrakcji naprawdę robią wrażenie. Nic dziwnego, że właśnie ten nadmorski kurort jest chętnie wybierany na wakacyjny wypoczynek. Czysta, piaszczysta plaża jest jedną z najbardziej docenianych przez wielu wczasowiczów. Kąpiel w morzu i wygrzewanie się na plaży, to nie jedyne możliwości na spędzenie czasu.

Dostęp do Zatoki ma znaczenie, jeśli chodzi o możliwość uprawiania sportów wodnych. To właśnie tutaj panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu, czy też kitesurfingu. Jest także możliwość uprawiania żeglarstwa oraz nurkowania. Miłośnicy sportu i rekreacji powinni być zadowoleni. Odważni mogą podziwiać Półwysep Helski z lotu ptaka. Paralotniarstwo oraz loty widokowe mogą okazać się ciekawym wyzwaniem.

We Władysławowie z pewnością warto udać się na spacer Aleją Gwiazd Sportu. Niezwykle ciekawym i inspirującym miejscem jest także Muzeum Motyli. Odrobinę szaleństwa zapewni Lunapark Sowiński. Niezależnie od wieku, uśmiech bądź chwilę grozy są gwarantowane. Niesamowite przeżycia czekają na nas również w Ocean Park, gdzie przerażające rekiny oraz wielkie wieloryby zaskoczą swoją autentycznością.

Przy okazji pobytu na wybrzeżu, warto udać się na przylądek Rozewie, gdzie znajdziemy Latarnie Morską. Dogodna lokalizacja umożliwia także odwiedzanie pobliskich miejscowości. Władysławowo to jedno z większych miast turystycznych w Polsce. Pobyt tutaj zapewnia relaks i wygodę. Klimat nadmorskiej miejscowości można poczuć także w hotelach, pensjonatach czy na campingach. Baza noclegowa pozwoli nam znaleźć wygodne miejsce, w którym poczujemy się jak w domu. Przyjazne i atrakcyjne noclegi Władysławowo oferuje w różnym przedziale cenowym (dostępne na: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wladyslawowo,0.html). Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na apartament nad samym morzem, czy też przytulny pokój w centrum, z pewnością poczujemy niesamowitą atmosferę tego miejsca.

 

One thought on “Co ciekawego można robić we Władysławowie?

  1. Władysławowo potrafi się bawić. Byliśmy tam tydzień i była to niekończąca się impreza. Jest moc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *