Cisza, spokój i atrakcje Sarbinowa

Wybierając się nad morze wiele osób stwierdza, że poszukuje przede wszystkim ciszy i spokoju. Dlatego też nie dziwi fakt, że wiele osób decyduje się na wypoczynek w Sarbinowie (informacje o miejscowości np. na facebooku), znanej od bardzo wielu lat miejscowości wypoczynkowej nad Bałtykiem. Oferuje ona przede wszystkim ciszę i spokój, jak również różnorodne, dopasowane do potrzeb turystów noclegi, bowiem Sarbinowo przez lata dostosowało się do potrzeb odwiedzających to miejsce osób. Baza noclegowa to nie tylko hotele, ale także wiele ośrodków wypoczynkowych jak również kwatery prywatne (noclegi, pokoje i kwatery w sieci np. na meteorze).

Największą atrakcją Sarbinowa na pewno jest plaża. Szeroka i piaszczysta, zapewnia możliwość wypoczynku bardzo dużej ilości osób, jednocześnie dając pewność swobody jak również tego, że bez trudu znajdzie się dla siebie miejsce. Na plaży można w spokoju oddawać się przyjemności kąpieli słonecznych jak również morskich, ale bez problemu także osoby aktywnie wypoczywające znajdą coś dla siebie. Można bowiem uprawiać na plaży różnorodne sporty wodne, przy czym niezbędny do tego sprzęt, który bez problemu można wypożyczyć na miejscu. Jeżeli ktoś dopiero próbuje swoich sił w określonej dyscyplinie, na pewno znajdzie także miejsce, w którym będzie mógł otrzymać kilka lekcji z uprawiania danego rodzaju sportu.

Wzdłuż plaży ciągnie się deptak, a raczej mur oporowy, który miał służyć jako ochrona miejscowości przed agresywną działalnością morza. Turyści zawładnęli nim na potrzeby swoich spacerów. Z tego miejsca rozciąga się bowiem przepiękny widok nie tylko na miejscowość, ale przede wszystkim na morze. Jest to na pewno idealne miejsce do zrobienia sobie pamiątkowej fotografii znad morza, szczególnie jak uda się złapać zachód lub wschód słońca. Obok deptaka znaleźć można bardzo wiele kawiarenek.

Będąc w Sarbinowie niemalże koniecznie trzeba zobaczyć także zabytkowy neogotycki kościół jak również dobrze zachowaną rybacką chatę. Ciekawe miejsca pozwalają zobaczyć, jak dawniej wznosiło się budynki oraz jak były zdobione.

One thought on “Cisza, spokój i atrakcje Sarbinowa

  1. Dla mnie za cicho i za spokojnie. Chociaż plusem była mała ilość osób na plaży. jednak zdecydowanie na następne wakacje wybiorę się do jakiejś większej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *