Atrakcje w okolicach Lichenia Starego

W województwie wielkopolskim leży mała wioska, którą każdy Polak zna za sprawą największej w kraju świątyni. Co roku ponad milion osób przyjeżdża tutaj albo przychodzi pieszo z pielgrzymką. Każdy powinien chociaż raz odwiedzić to miejsce. Okolica Lichenia to piękne jeziora z czystą wodą, mnóstwo zieleni, lasów i wspaniałych widoków. Oczywiście najważniejszym miejscem jest sanktuarium. Przyjeżdżając tu warto jednak poznać również inne ciekawe miejsca.

W pobliskim Koninie działa nowoczesny park rozrywki i edukacji. Można tam zobaczyć przeróżne makiety o tematyce filmowej, przyrodniczej i historycznej a nawet kolejowej. To miejsce zaciekawi każdego. Na makietach odtworzono na przykład tonącego Titanica, scenę lądowania na księżycu i wiele innych. Dzieci zaciekawi na pewno świat dinozaurów albo wagoniki pociągów przemierzających krainę bajek. Można dowiedzieć się jak powstają takie małe dzieła.

W okolicach Lichenia jest kilka pięknych jezior, niestety w większości z nich nie wolno się kąpać. Za to można posiedzieć na przygotowanych ławeczkach albo urządzić sobie piknik. Jezioro Licheńskie ze swoją plażą to jedyne miejsce, gdzie można popływać pod okiem ratowników. Ciepła woda, która przekracza 20 stopni dzięki elektrowni w Koninie, zachęca do kąpieli. Jest to miejsce bardzo licznie odwiedzane zarówno przez turystów jak i mieszkańców Lichenia. Dodatkowo obok kąpieliska powstał plac zabaw dla dzieci, boiska do gier, a nawet miejsce do rozpalenia ogniska. Jezioro jest też rajem dla wędkarzy. W ciepłych wodach żyje mnóstwo ryb.

Przy kiepskiej pogodzie możemy wybrać się do konińskiego aquaparku. To co tutaj zobaczymy, może przyprawić o zawrót głowy. Jacuzzi, rwąca rzeka, masaże wodne, sauny, ogromne zjeżdżalnie, pełnowymiarowy sportowy basen i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wszystko to uzupełnione światłem i muzyką. Jest to rozrywka dla wszystkich na długie godziny.

Baza noclegowa w Licheniu Starym to głównie domy pielgrzyma i prywatne kwatery (➤). W pobliskim Koninie łatwo znajdziemy hotel, pensjonat czy luksusowy apartament. Nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem wolnego pokoju. Przyjazd do Lichenia możemy potraktować nie tylko jako pielgrzymkę, ale też jako ciekawy sposób na spędzenie urlopu czy weekendu. W zależności w jaki sposób nasz pobyt tutaj zaplanujemy, na pewno wrócimy zadowoleni, wypoczęci i z bogatym bagażem wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *