Atrakcje turystyczne w Zawoi

Zawoja to wyjątkowa wieś w województwie małopolskim, gdzie kwitnie turystyka i nie brakuje wielu atrakcji oraz zabytkowych miejsc. Chcąc spędzić wyjątkowo aktywny czas i nie nudzić się w czasie urlopu, warto zainteresować się tymi terenami. Dokładnie jest to Beskid Żywiecki, u podnóża doskonale znanej przez turystów Babiej Góry (www.wikipedia.org/wiki/Babia_G%C3%B3ra).

Baza noclegowa Zawoi to przede wszystkim przystępne ceny i komfortowe warunki wypoczynku. Ważne jest, by jak najwcześniej dokonać rezerwacji, gdyż w najbardziej obleganym czasie, czyli w sezonie zimowym oraz letnim bywa tu dość tłoczno. Noclegi w Zawoi cieszą się dobrymi opiniami wśród turystów i przyjezdnych, a to za sprawą dobrych warunków oferowanych przez gościnnych gospodarzy. Dostępne są kwatery prywatne, oraz liczne pensjonaty, gdzie można z łatwością dopasować warunki do swoich wymagań oraz możliwości finansowych (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,zawoja,0.html). Świetnie prosperują także okoliczne punkty gastronomiczne. Nie brak restauracji, w których skosztować można regionalnych potraw, przygotowanych przez doświadczonych, miejscowych kucharzy.

Zimą bardzo popularne są tutaj sporty na śniegu. Jest tu dużo wyciągów narciarskich, w tym ośrodek rekreacyjno-sportowy oferujący na przykład naukę jazdy na nartach. Można wykupić lekcje u profesjonalnych i doświadczonych instruktorów, którzy w pozytywnej i bezpiecznej atmosferze nauczą trudnej sztuki jeżdżenia na nartach. Są dostępne różne trasy, zarówno dla zaawansowanych narciarzy jak i dla początkujących – ośle łączki. Wyznaczone są także miejsca do zabawy na sankach dla dzieci. Stoki są dobrze ośnieżone, a specyficzny klimat pozwala na utrzymanie dobrych warunków na trasach. Dzięki temu w Zawoi nie jest nudno i nie brakuje turystów.

Latem natomiast odwiedzić można liczne zabytki. Drewniany kościół, kapliczka, skansen przygotowany przez PTTK oraz wiele innych miejsc, z którymi związane są ciekawe historie i legendy. Najbardziej popularnym szlakiem jest trasa na Babią Górę. To najwyższy szczyt w całych Beskidach. Wyjątkowo trudny, ale jednocześnie warty poświęcenia, z uwagi na wspaniałe widoki i nietypowe ukształtowanie terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *